Blog Riccardo.pl / Produkty marki Emu – ultra wygodny towarzysz życiowej podróży

 
logo_emu

Produkty marki Emu – ultra wygodny towarzysz życiowej podróży

14 stycznia 2015

0

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego produkty marki Emu są tak wygodne i dają Wam niesamowitą przyjemność użytkowania? Okrzyknięte niegdyś ikoną fatalnego stylu, w dalszym ciągu podbijają serca miłośniczek mody na całym świecie. Styliści twierdzą, że rozpoznawalne na całym świecie buty Emu należą do jednych z najgorszych wynalazków współczesnej mody. W odpowiedzi na ostre słowa krytyki, przedstawicielki płci pięknej przekonują, że ktoś, kto chociaż raz miał na nogach buty Emu, nie oprze się pokusie dołączenia ich do swojej garderoby. Innymi słowy kierują w stronę specjalistów argument, którego nie można podważyć. Brzmi intrygująco? Oczywiście! Dlatego też postaramy się dziś odkryć tajemnicę sukcesu marki Emu, przyglądając się jej historii i filozofii. Zostańcie z nami!

Mocny fundament

Początki marki Emu sięgają 1948 roku, kiedy Gordon Jackson założył firmę Jackson’s Tannery zajmującą się przygotowywaniem skór owczych, które następnie trafiały do producentów obuwia. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo zaczęło projektować i wytwarzać buty z owczej skóry, które bardzo szybko podbiły światowe rynki. Kiedy w 1960 roku Australię ogarnął szał surfingowy, firma stała się wiodącym producentem miękkiego i bardzo wygodnego obuwia dla surferów, zmęczonych wielogodzinnymi treningami. Permanentne udoskonalenia i nieustanne poszukiwanie najlepszych rozwiązań sprawiło, że buty produkowane przez Jackson’s Tannery w błyskawicznym tempie zdobyły ogromną popularność nie tylko w Australii, ale także poza jej granicami. W ten sposób w 1994 roku narodziła się marka Emu, która już w 2000 roku sprzedała tylko na rodzimym rynku aż milion par butów.

emu01

Inspiracja naturą

Domyślacie się zapewne, że nazwa marki pochodzi od zamieszkującego jedynie obszar Australii strusia emu. To potężny i dumny ptak, który z dużą prędkością pokonuje długie dystanse i nigdy nie ogląda się za siebie. Jest przy tym wyjątkowo odporny na wahania warunków zewnętrznych i niedobory zasobów własnego środowiska. Charakter jego egzystencji odzwierciedla wartości stawiane przez markę Emu na pierwszym miejscu, a ślad zostawiany przez niego na australijskich piaskach stał się inspiracją dla stworzenia logo firmy.

emu02

Najwyższa jakość materiałów

Marka Emu stara się za pośrednictwem swoich produktów podkreślić szacunek dla natury oraz pokazać piękno australijskiego krajobrazu. Z tego względu większość artykułów posiada stonowane kolory, wśród których przeważają barwy ziemi. Warto przy tym podkreślić, ze produkty marki Emu produkowane są jedynie z naturalnych materiałów, wśród których na prowadzenie wysuwa się wełna merynosów. Posiada ona fenomenalne właściwości gwarantujące wygodę nawet podczas długotrwałej aktywności. Chroni przed przedostawaniem się wody do wewnątrz buta, ale nie ogranicza jego wentylacji. To luksusowe włókno, które sprawi, że poczujecie, jakbyście stąpali po chmurach. Urok i niezawodność produktów to również zasługa niezwykle starannego wykończenia i minimalistycznej formy sprzyjającej ich praktyczności. Jeśli zatem i Wy chcecie wypróbować je na własnej skórze, zapraszamy do zapoznania się z ofertą obuwia i akcesoriów marki Emu, jaką przygotowało dla Was Riccardo.pl. Życzymy Wam jednocześnie wielu pozytywnych wrażeń podczas odkrywania innowacyjnych rozwiązań, które trafiły do nas wprost z Australii.

emu03

A już niebawem na naszym blogu podpowiemy Wam z czym łączyć produkty marki Emu oraz na jakie okazje je wykorzystać. Zostańcie z nami!

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
ZOBACZ

Tagi