Blog Riccardo.pl / Wiosna w kolorze blue

 
kolory_blue2

Wiosna w kolorze blue

26 lutego 2015

0

Spoglądając na najnowsze kolekcje projektantów pierwszym aspektem, na który większość z nas zwraca uwagę jest kolor. To właśnie barwa uważana jest przez stylistów i designerów, a także przez miłośniczki mody, za główny wyznacznik zmieniających się trendów. Pojawienie się nowych tonacji zwiastuje rychłe nadejście kolejnego sezonu i mobilizuje do odświeżenia swojej garderoby. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie odcienie zdominują najbliższe miesiące, to zachęcamy Was do lektury.

Chłodne barwy na upalne dni

Leatrice Eisemann, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, uważanego za światową wyrocznię w zakresie wiedzy o kolorach, twierdzi, że w tym sezonie wiosna-lato na prowadzenie wysuną się chłodne, miękkie tonacje. W centrum uwagi znajdą się eklektyczne kompozycje eterycznych, pastelowych barw doskonale odzwierciedlających harmonię z naturą. Staną się one wyśmienitą receptą na orzeźwienie w upalne dni i uspokoją emocje po dniach pełnych wrażeń. Idealnie skomponują się z każdym typem kobiecej sylwetki, uwalniając bezgraniczne pokłady fantazji wszystkich przedstawicielek płci pięknej, które dążą do stylizacyjnej perfekcji.

kolory_wiosny_01Szlachetny akwamaryn

Jednym z kolorów, który najsilniej zaznaczy swoje miejsce wśród trendów najbliższych miesięcy będzie akwamaryn. To barwa wywodząca się od kamienia szlachetnego o tej samej nazwie, symbolizująca nieskończoną dal morską. Według legendy akwamaryn pochodzi ze skarbca nimfy morskiej, która wyniosła go na brzeg dla zakochanego w niej ziemskiego księcia. Psychologowie twierdzą z kolei, że akwamaryn doskonale uspokaja nerwy i stabilizuje bicie serca. Być może właśnie z tego względu sięgnęli po niego najznakomitsi światowi projektanci. Absolutnym hitem wiosny i lata 2015 będą zatem minimalistyczne sukienki w kolorze akwamarynu, doskonale sprawdzające się w casualowych kompozycjach. Równie ciekawie będą wyglądały bardzo mocno marszczone spódnice stanowiące doskonałą bazę dla białych i kremowych topów. Warto dodać, że urok akwamarynu podkreślają przezroczyste tkaniny obecne w tym sezonie zarówno na sukienkach i spódnicach, jak i na bluzkach oraz tunikach wyróżniających się ascetycznym krojem.

Królewski niebieskikolory_wiosny_02

Przyglądając się najnowszym kolekcjom można wywnioskować, że tonacje niebieskiego okażą wyjątkowo ekspansywne oddziaływanie na współczesne trendy. O Waszą uwagę, obok wspomnianego powyżej akwamarynu, będzie konkurować klasyczny niebieski kolor. Uznawany za jedną z najbardziej uniwersalnych barw, znakomicie pasujący do każdego typu kobiecej urody, stworzy fantastyczny fundament dla innych, modnych tonacji. Kobiety gustujące w wyrazistych stylizacjach będą mogły więc bez obaw połączyć niebieską spódnicę z żółtą bluzką. Przedstawicielki płci pięknej preferujące bardziej stonowane rozwiązania nie pozostaną obojętne wobec zestawu szarej spódnicy i niebieskiej koszuli lub topu. A czy wiecie, że według mitologii kolor niebieski poświęcony był dwóm najwyższym bóstwom, czyli greckiemu Zeusowi i rzymskiemu Jupiterowi? W starożytnym Egipcie z kolei barwą tą malowano wnętrze piramid. Niezwykle majestatyczny i tajemniczy od niepamiętnych czasów uważany był za szczególny kolor symbolizujący bogaty świat duchowych przeżyć. Dziś, dołączając go do swoich stylizacji możemy na własnej skórze poczuć jego magię.

kolory_bluePonadczasowy granat

A co powiecie na granat? To ulubiony kolor bardzo wielu stylistów i designerów. Czy wiecie jaka jest tajemnica jego sukcesu? Po pierwsze granat, tak jak pozostałe odcienie niebieskiego koloru, fantastycznie współgra z każdym typem urody. Po drugie, emanuje wyrazistością czerni, przy czym jest dużo lżejszą barwą, która nawet użyta w nadmiarze, nie powoduje efektu przytłoczenia. Jeśli zatem szukacie elegancji w wiosennych stylizacjach, śmiało możecie wybierać granatowe sukienki. Równie ciekawie zaprezentują się spódnice w kolorze pochmurnego nieba. Podpowiadamy, że jeśli połączycie je z bielą i dodacie nutę czerwieni to Wasza kompozycja nabierze marynistycznego charakteru – czy istnieje coś bardziej ponadczasowego na ciepłe dni upływające pod znakiem doskonałego stylu?

 

 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
CZYTAJ

NAJPOPULARNIEJSZE WPISY

ZOBACZ

Tagi