Blog Riccardo.pl / Love, love, love…

 
iStock_000011360010XSmall

Love, love, love…

13 lutego 2013

0

Każdy z nas szuka miłości – LOVE. I chociaż wiele osób, uznało już ten wstęp za oklepany frazes to nie ma chyba nikogo, kto mógłby temu zaprzeczyć. Potrzeba odnalezienia swojej drugiej połówki oraz sposobu na wyznanie miłości zawsze była niezwykle silna. Dlatego właśnie powstało Święto Zakochanych. Już od wieków dzień 14 lutego jest zarezerwowany dla wszystkich romantyków. Jest celebrowany przez pary na całym świecie, a dla osób, które odnalazły tę jedną, jedyną osobę, ale jeszcze nie wyznały uczucia to idealna okazja, aby to zrobić.

Dziś już każdy wie, że Walentynki to dzień wszystkich zakochanych, ale jak to się stało, że zaczęliśmy go obchodzić i dlaczego św. Walenty jest patronem tego dnia?  W Polsce to święto pojawiło się w latach 90. XX wieku i zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Prawie wyparło ono naszą (tzn. słowiańską) Noc Kupały, która była obchodzona w nocy z 21 na 22 czerwca było to wielkie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i oczywiście miłości.

A tak na marginesie to Noc Kupały nie została zupełnie zapomniana. W Poznaniu, na moście świętego Rocha już od kilku lat jest organizowana wspaniała akcja wypuszczania setek (ostatnio są to już tysiące) lampionów. Widok unoszących się w górę delikatnych światełek wygląda nieziemsko. Ta magiczna sceneria sprawia, że jest to wymarzona noc na wszelkie miłosne wyznania. A czy w waszej okolicy celebruje się Noc Kupały, a może znacie inne, prawie zapomniane święta idealne dla zakochanych? Dajcie znak.

A wracając do znanych wszystkim na całym świecie Walentynek – wiedzieliście, że były obchodzone już w średniowieczu? Pierwszą wzmiankę o Walentynkach można odnaleźć w poemacie z 1382 roku – „Sejm Ptasi” (ang: The Parliament of Fowles) Geoffrey Chaucer’a.

Dość tajemniczą postacią jest patron zakochanych – święty Walenty. Istnieje kilka wersji tłumaczących, dlaczego to właśnie on został wybrany do pełnienia tej zaszczytnej funkcji.  Jedna z legend mówi o nim jako o duchownym, który przeciwstawił się rozkazowi Imperatora Rzymu Klaudiusza II, który zakazał udzielania ślubów młodym mężczyznom, bo ci nieżonaci byli lepszymi żołnierzami. Za potajemne udzielanie sakramentów Walenty został skazany na śmierć.
Inna historia mówi o młodym człowieku, który za pomoc prześladowanym chrześcijanom został strącony do więzienia, a następnie zgładzony. W swoich ostatnich chwilach napisał do swojej ukochanej list z podpisem „od Twojego Walentego”. Jak to z dawnymi i romantycznymi historiami bywa penie już nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę. Ale czy to ważne? Najbardziej istotne jest to, że miłość była dla tego człowieka (kimkolwiek był) najważniejszą wartością.

Utarło się przekonanie, że Walentynki to święto par. A moim zdaniem powinno się je obchodzić jako święto miłości. Nawet jeśli nie odlazłaś/eś jeszcze tej niezwykłej osoby, przy której świat nabiera piękniejszych barw, to na pewno jest ktoś kogo kochasz i ktoś, kto bezwarunkowo kocha Ciebie –przyjaciółka, przyjaciel, siostra, rodzice, dziadkowie.  Każdy z nas potrzebuje tego niezwykłego uczucia i powinien docenić jego każdą odmianę.  A gdy już poznałeś/aś swoją drugą połówkę to Walentynki będą idealną okazją do odświeżenia i wzmocnienia uczucia. Bo o wybrankę (czy też wybrańca) serca trzeba dbać bez przerwy.

Romantyczny wieczór, czekoladki (najlepiej w kształcie serduszek), wino, świece, kwiaty cokolwiek wybierzesz dla ukochanej osoby zadbaj przede wszystkim o to by ten wieczór był wyjątkowy. Drobne upominki wpisały się już w tradycję tego święta. Dlatego warto poświęcić chwilkę na znalezienie odpowiedniego prezentu. Jak zwykle panowie mają dużo łatwiejsze zadanie. Wiadomo przecież, że każda kobieta kocha biżuterię. Na pewno oczarujesz swoją wybrankę naszyjnikiem z najnowszej kolekcji  Guess (najlepiej w komplecie z bransoletką).

Jeśli Twoja luba uwielbia kolczyki to będą one oczywiście wspaniałym upominkiem.

Świetnym prezentem dla ukochanego mężczyzny będzie to w czym chciałabyś go zobaczyć, przykładowo koszula, bo nie ma to jak facet w koszuli… Albo coś bardziej dopasowanego

Wszystkim, którzy kochają życzymy szczęśliwego dnia św. Walentego. A wszystkim, którzy szukają miłości, życzymy jej odnalezienia!

 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
CZYTAJ

NAJPOPULARNIEJSZE WPISY

ZOBACZ

Tagi