Blog Riccardo.pl / Buty sportowe niezbędnym elementem majowych wycieczek

 
weekend na sportowo

Buty sportowe niezbędnym elementem majowych wycieczek

02 maja 2013

0

Historia Kopciuszka uczy nas z całą stanowczością, ze buty naprawdę mogą odmienić los człowieka. W związku z majówką (a w perspektywie coraz większą częstotliwością ciepłych dni) warto zaopatrzyć się w dobre buty sportowe, które umilą nam weekendową aktywność.

Jakie powinny być buty sportowe?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto zastanowić się w jakim celu będziemy ich używać. Buty do biegania powinny być lekkie – to pozwoli nam biec szybciej, dłużej osiągać lepsze rezultaty. Ponadto warto pomyśleć o podeszwie, która będzie amortyzowała uderzenia o nawierzchnię (to pomoże całemu układowi kostnemu, dla którego – co tu kryć -bieganie jest sporym wysiłkiem), a jednocześnie będzie elastyczna, dopasowująca się do naszych kroków. Poświęćmy uwagę rozmiarowi. Zbyt dopasowane buty utrudnią dopływ krwi do stopy, za luźne mogą przyczynić się do kontuzji. Komfort higieniczny zapewnią nam z kolei tworzywa oddychające.

Co jednak, jeśli stawiamy naszym butom twardsze warunki, chcemy używać ich do wędrówek górskich w każdych warunkach? Tutaj również, zwróćmy uwagę na prawidłowe dopasowanie buta, szczególnie w okolicy kostki. Warunki w górach i na pieszych szlakach potrafią dać się we znaki, postawmy więc na obuwie nieprzemakalne. W tym celu w obuwiu umieszczone są membrany.

            Obuwie z membraną, a co to takiego?

Od jej pojawienia się na rynku jest coraz częściej wykorzystywana. Mowa o technologii membranowej Gore-Tex. Membrana to mikroporowaty materiał, którego otwory są na tyle niewielkie, by nie wpuszczały do wnętrza buta cząsteczek wody, jednak na tyle duże, by mogły bez przeszkód odprowadzać parę wodną z warstw przyskórnych. Zapewnia to optymalny komfort fizjologiczny: mamy suchą stopę, która swobodnie oddycha.

            Ładne buty sportowe – czy to możliwe?

Stawiamy również na design, wierząc, że tylko połączenie atrakcyjnego wzornictwa z użytecznością może przynieść satysfakcję klienta. Modne kolory, wyszukane desenie, staranne wykończenie i dbałość o detale czyni obuwie Riccardo tym, które warto wybrać jako towarzysza spacerów, wędrówek, joggingu czy aerobiku.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
ZOBACZ

Tagi