Blog Riccardo.pl / Buty dla dzieci – jakie wybrać?

 
Clarks for kids ss 2013

Buty dla dzieci – jakie wybrać?

03 lipca 2013

1

Najważniejsze, aby ubrania dla dzieci były funkcjonalne i bezpieczne, a dziecko czuło się w nich dobrze i komfortowo. Buty to podstawa. Aby dziecko dobrze i wygodnie chodziło bądź biegało, zdecydowanie musi mieć odpowiednie buty. Ale jakie buty dla dzieci wybrać , kiedy firmy proponują nam rozmaite obuwie? Jak dokonać właściwego wyboru? Warto zwrócić uwagę na kilka zasad.

 

Buty dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne i co ważne dostosowane do pory roku.

Bardzo ważny jest również rozmiar buta, który powinien być dopasowany do długości stopy. Nie mogą być ani za krótkie ani za długie, ponieważ utrudnią maluchowi chodzenie.  Buty nie mogą być za duże, dlatego też nie wolno kupować dzieciom butów na zapas. Dobrze, gdy obejmują stopę w okolicach śródstopia, a wierzch nie uciska grzbietu stopy, a także mają usztywniony zapiętek, który zapewni utrzymanie stopy we właściwym położeniu oraz prawidłowe ustawienie całej stopy.

Nie mogą być też zbyt ciężkie, aby nie obciążały stopy. Ważna jest również podeszwa. Najlepiej gdy jest elastyczna, sprężysta  i antypoślizgowa, a także zapewnia stopom odpowiednią izolację przed zimnem. Buty dziecięce powinny być wykonane z naturalnych materiałów – skóry lub przewiewnych materiałów. Rzepy czy sznurowadła? Lepsze są buty sznurowane, ponieważ lepiej dopasowują się do stopy dziecka i mocnej trzymają jego kostkę. W przypadku butów na rzep zdecydowanie szybciej się je zakłada, jednak warto pamiętać, aby miały one dwa lub trzy rzepy, ponieważ zapewni to lepsza stabilność stopy. Pamiętajmy także, aby buty dla dzieci nie były zbyt ciężkie, gdyż spowodują, ze dziecko będzie koślawiło nogi.

 

Komentarze: 1

  1. Te kapciowate buciki Superfit są bardzo dobre! Praktycznie nie do zdarcia. Kupiłam ostatnio dzieciakom 2 pary na wyprzedaży w Bambineo i śmigają aż miło popatrzeć 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
CZYTAJ

NAJPOPULARNIEJSZE WPISY

ZOBACZ

Tagi