Blog Riccardo.pl / Biżuteria jako unikalny dodatek kobiecego ubioru

 
bizuteria-wspanialym-dopelnieniem-ubioru

Biżuteria jako unikalny dodatek kobiecego ubioru

04 grudnia 2012

0

Człowiek zaczął przyozdabiać swoje ciało biżuterią już 100 tysięcy lat temu. Nasz gatunek nie był wówczas  zbyt rozumny jednak biżuteria dość szybko stała się elementem wyróżniającym każdego człowieka. To niesamowite jak wcześnie ludzie zaczęli wysoko cenić przedmioty nieużytkowe. Stopniowo wymyślano coraz bardzie wyszukane ozdoby dla ciała. W każdym okresie naszej historii świadczyły one o wysokim statusie społecznym i bogactwie. Były też symbolem potęgi i władzy.

Przez setki lat królowała biżuteria wykonana z cennych i trudno dostępnych materiałów. Najbardziej cenione było złoto i srebro, oprawiano nimi szlachetne błyszczące kamienie. Stosunkowo niedawno, dostrzeżono potencjał sztucznej biżuterii – głównie dzięki genialnej kreatorce mody Coco Chanel. Obecnie każda kobieta może pozwolić sobie na odrobinę luksusu i codziennie nosić piękną i oryginalna biżuterię. Co ważne, sztuczna biżuteria pozwala na ogromną dowolność i różnorodność. Kompozycje poszczególnych elementów takich jak kolczyki, wisiorki, pierścionki wykonanych ze sztucznych składników nie podlegają żadnym ograniczeniom i konwenansom. Pasują na każdą sytuację.

biżuteria komplet GuessOdpowiednio dobrana do stroju biżuteria świadczy obecnie o dobrym guście noszącej przez nią kobiety. Ozdabiające Cię dodatki powinny być dopasowanego do okazji i wyrażać Twój niepowtarzalny styl. Dzięki nim podkreślisz swój charakter i zauroczysz otoczenie. Najlepiej oczywiście wyglądają komplety. Wykonane z różnych materiałów takich jak: stal szlachetna lub metal stanowią wyjątkowy element kobiecego ubioru, nadając mu charakter i spójność. Należy także pamiętać, by ozdoby były dobrane kolorystycznie do kreacji. Jeśli wybierasz skromną, mała czarną to możesz zaszaleć i dobrać mocne wyraziste ozdoby. Jeśli jednak, Twój ubiór jest bardziej szałowy i nie są Ci obce ekstrawaganckie i nowoczesne trendy w modzie, biżuteria musi stanowić odpowiedni wyraz i być subtelną „kropką nad i”.
Warto też znać umiar. Nawet jeśli każda propozycja powala cię na kolana to nie znaczy, że musisz  zakładać wszystkie elementy na raz. Decydując się na mocno zdobiony naszyjnik dobierz do tego jedną rzecz np. pierścionek lub kolczyki.
Pamiętaj, diabeł tkwi w szczegółach. Każdego dnia możesz wyglądać powalająco, gdy wykończysz swój strój piękną biżuterią.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
ZOBACZ

Tagi