Blog Riccardo.pl / Styl militarny na jesień

 
821.Military

Styl militarny na jesień

19 sierpnia 2013

0

Jednym z naczelnych jesiennych trendów w tym sezonie jest styl militarny. Można go ugryźć na wiele sposobów, nie koniecznie włączając w stylizację typowe wojskowe moro. Pierwszą wskazówką jest odpowiednia kolorystyka. Króluje zieleń, khaki, czerń, surowa szarość zestawione z dodatkami w kolorze złotym. To właśnie detale stroju, torby czy butów, nadają ten charakterystyczny, nieco drapieżny styl: poły marynarki, bogate, złote guziki, klamka przy pasku czy sprzączki przy butach.

Jak nosić styl militarny?

styl militarny w Riccardo.plNajbardziej popularnym fasonem jest marynarka zapinana na rzędowe guziki, najlepiej z patkami na ramionach. Tak wyrazisty element potrzebuje już bardzo niewiele – proste czarne spodnie, torba z łańcuchem – stylizacja gotowa. Inny często spotykany model kojarzony ze stylem militarnym to spodnie typu baggy – z nieco obniżonym krokiem, z dużymi kieszeniami. Do tego modelu proponujemy koszulę lub bluzkę blisko ciała. Zachowamy dzięki temu odpowiednie proporcje figury. W zestawie który Wam pokazujemy postawiliśmy na prostotę i elegancję. Botki z ciemnozielonym kolorze na masywnym obcasie, zestawione z obcisłymi, prostymi spodniami i luźną tuniką, doprawione zostały mocną torbą na złotym łańcuchu. Taka odsłona stylu militarnego idealnie sprawdzi się w pracy.

Eksperymentujcie do woli – ciekawe efekty otrzymuje się stosując zasadę kontrastów: do moro dodajmy kwiat we włosach, do skórzanych spodni załóżmy zwiewną szyfonową bluzkę. Nieco przełamując typowy styl militarny wychodzimy poza schematy.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
FACEBOOK
CZYTAJ

NAJPOPULARNIEJSZE WPISY

ZOBACZ

Tagi